X


Акції в готелі Фантазія
Акції в готелі Фантазія

логотип

Розташування

Карпати. Відпочинок в Карпатах.

ЗакарпаттяКарпати - це старий гірський масив Європи, самобутний культурний регіон. Відпочивати в Карпатах можна круглий рік.
Найпопулярнішими гірськолижними курортами є Славськоє, Буковель, Драгобрат,Красия. Є схили будь-якого рівня складності, окрім чорних. Гірськолижний сезон в Карпатах триває з грудня до березня.

Літом до Карпат їдуть відпочивати туристи, що віддають перевагу або зеленому туризму - це катання на конях, купання в гірських річках і т.д., або екстремальному туризму, - це походи в гори пішки і на велосипедах, поїздки на джипах, парапланерізм(Активний відпочинок в Карпатах).

Також Карпати є ідеальним місцем для відпочинку лікування і оздоровлення завдяки наявності безлічі мінеральних джерел. Найвідоміші оздоровчі курорти Карпат - Свалява, Поляна, Синяк.

ЗакарпаттяГірські лижі взимку і екологічний відпочинок літом - Карпати всесезоннi.

Закарпаття

Розташування

Закарпаття розташовано на межі між Карпатськими горами і Середнедунайською низовиною, в самому серці Європи. Загальна площа краю складає 12800 кв. км. У Закарпатті 13 районів, 10 міст, 28 містечок, 561 сільське поселення. Містами обласного підпорядкування є Ужгород, Берегово, Мукачево, Хуст, а містами районного підпорядкування - Свалява, Іршава, Тячево, Віноградово, Рахов, Чоп.

Природа

ЗакарпаттяУ природно-географічному відношенні край ділиться на два географічні райони - гірський (Карпатські гори) і рівнинний (Закарпатська низовина). Велику частину території займають гори, а найвищою точкою Закарпаття є вершина Говерли, в гірському масиві Чорногора, який піднімається на 2061 м. А ось найнижча крапка (101 м над рівнем морить) розташована в протилежному кінці регіону - в районі сіла Російські Гєєвці Ужгородського району. Значну роль у формуванні рел’єфу грає річка Тіса (вона починається злиттям Білою і Чорною Тіси, загальна довжина її, в межах Закарпаття, складає 223 км., впадає Тіса поблизу сербської столиці Бєлград в річку Дунай). Басейн Тіси складають всі річки краю. Гідросистема Закарпаття відокремлена від прикарпатських річок Вододільним хребтом. Достатньо значною є загальна кількість річок, струмків, струмочків Закарпаття - 9. 429, серед яких 9.77 - малі потоки до 10 км., 152 річки, що має довжину більше 10 км. (Ріка, Теребля, Шопурка, Тересва, Іршавка, Синявка, Тячивец, Середня Ріка, Косивськая, Богдан, Лазещина, Турбат, Озерянка, Бертянка, Брустурянка, Репінка, Лужанка, Мокрянка, Апшица, Велика Вуглинки, Васькова, Тур'я, Жденівка, Візніца, Стара, Сарні, Чаронда, Цигань, Віля, Турічка, Ломованя, Піня, Віча, Свинка, Коропец, Сухар, Улічка, Яскравий, Боронява, Вільшанка, Яблуніца, Вільхивчик, Вербовец, Квасний, Чеховец, Бабічка, Гнилою, Воловец, Мошка і т.д.), і 4 річки, довжина яких перевищує 100 км. (Вже, Латоріца, Боржава, Тіса).

ЗакарпаттяНа відміну від безлічі швидких гірських річок, загальна кількість тихих озер Закарпаття невелика - 137, причому серед них тільки 32 водоймища - постійні озера. Найбільше озеро Закарпаття - Синевір, яке утворилося 10 тис. років назад на висоті 989 метрів. Його площа - 7 га, найбільша глибина - 27 м, а температура води - від + 12 до + 18 градусів. У озері водиться веселкова, струмкова і озерна форель. Закарпатські озера розділяються на декілька типів, серед яких ледниково-каровые озера: Апшинец, Марічейка, Несамовітоє, Бребенеськул, Бреськул, Ворожеська, Герашасськє, Драгобратськє Озерце, Ніжнє, Верхнє, Мала Гропа; запрудниє озера: Солоне, Тереблянськіє озера, Синевір; антропогенні озера: Чорні озера, Солотвінські озера; вулканічні озера: Ліпчанськє, Ворочивськє, Синіше. На Закарпатті близько 2000 видів вищих рослин, серед яких, на жаль, 44 види - на межі вимирання. Ліси краю займають площу близько 500000 га (що складає 45% території Закарпаття). Серед лісових порід найбільш представлені буки - 58%, ялицеві - 31%, дубові - 7%, є також березові, вільхові, грабові, тісовиє, соснові, ясеневі, кленові. Переважно вони ростуть в горах на бурих гірничо-лісових і гірських лужно-буроземних грунтах, які на низовинах змінялися дерновий-підзолистими і буроземно-підзолистими.

ЗакарпаттяНа Закарпатті мешкає 80 видів ссавців, 280 - птахів, 10 - плазунів, 16 - земноводних, 60 - риб, 100 - молюсків. У Карпатах водиться три чверті всіх ссавців України. Особливо поширені на Закарпатті: кріт, лисиця, вовк, єнотовидний собака, бурий ведмідь, борсук, куниця, ласка, горностай, тхір, нірка, видра, лісовий кіт, рись, заєць, білка, ондатра, дикий кабан, косуля, карпатський олень. Серед птахів Закарпаття слід назвати глухаря, тетерука, рябчика, фазана, сіру куріпку, переспівала, горлицю, голублячих, лисуху, коростеля, чайку, дятел, сова, лелека, дрізд, вальдшнепа, бекаса. У нас живуть такі водоплавні птахи, як чомга, лебідь, дикий гусак, кряква, казарка, дика качка, чирок, чапля, бугай. Клімат Закарпаття визначається тим, що область знаходиться в самому серці Європи. Високі гори захищають край від холодних північних вітрів, а вологий помірно-континентальний клімат сприяє тому, що літо тут - тепле, а зима - м'яка. Власне, той, хто приїжджає в наш край з півночі, знаходить тут теплий південь, а люди з півдня - прохолодна північ. Туристи з східних країн шукають особливості заходу, а західні туристи - характерні східні риси. Максимальна температура (літом) - + 40 °С, мінімальна (взимку) - - 32 °С. Осідання складають: мінімум - 642 мм (м. Берегово), максимум - 1411 мм (пгт. Усть-чорна, Тячевській р-н). Найдовший закарпатський день - 22 червня, найкоротший день - 22 грудня, а середня тривалість дня - 8,5 ч. (взимку) і 15.5 ч. (літом). Максимальна швидкість вітру в нашій місцевості - 40 м/с.

Характеристика природного лікувального чинника

Цілюще повітря, наповнене ароматами лісу, лікувальна мінеральна вода (водолікарня Поляна) з джерел Карпатських гір роблять Закарпаття чудовим місцем для відпочинку, оздоровлення і лікування.

Додаткова інформація

ЗакарпаттяНайстародавніша стоянка людини, виявлена тут, відноситься до раннього палеоліту. У VII столітті до нової ери на Замковій горі в районі Ужгороду вже було укріплене поселення, а в VII-IX вв. місто Ужгород був відомий як центр східнослов'янського племені білих хорватів. У X-XI вв. ці землі входили до складу Київської Русі. Білі хорвати брали активну участь в походах київських князів на Візантію, захищали Стародавню Русь від набігів кочових племен. У XII-XIV вв. виникли і інші укріплені "гради" - феодальні міста - фортеці Мукачево, Берегово, Хуст, Севлюш (нинішній Винограду). Проте вже в XI столітті Угорщина, скориставшись міжусобними розбратами в Стародавній Русі, захопила більшість закарпатських земель. З XVII століття Закарпаття потрапило під владу Австрії (з 1867 року - Аство-Угорщина). Наступила епоха жорстокого пригноблення корінного населення. Майже десять сторіч знаходився цей багатющий край під іноземним ярмом. На Закарпатті немало історичних парків-пам'ятників. У Межигір'ї, Іршаві, Стужіці, Плав'і до сьогоднішнього дня ростуть вікові дуби, а в Ужгороді - п'ятсотрічний платан і трьохсотрічний ясен. Закарпаття сьогодні один з найцікавіших куточків України, де можна прекрасно відпочити, ознайомитися з самобутньою історією і культурою.

Українська алергологічна водолікарня Поляна - унікальна і найбільша в світі лікарня  такого типу. Лікування тут здійснюється на основі мікроклімату соляних шахт і карстових печер Солотвінського солерудника. Ефективність лікування складає 80-86% серед дорослих і 90-95% серед дітей. Поблизу знаходиться солоне озеро Кунігунда - аналог знаменитого ізраїльського Мертвого моря. Цілюще повітря, наповнене ароматами лісу, лікувальна мінеральна вода з джерел Карпатських гір, прекрасні побутові умови мешкання, досвідчені лікарі, оснащені лікувально-процедурні кабінети, висока культура обслуговування в наших санаторіях гарантують Вам повноцінний відпочинок і відновлення Вашого здоров'я, повертає хворим бадьорість і радість життя.

Долина нарцисів

ЗакарпаттяНа території Закарпаття знаходиться унікальна місцевість - «Долина нарцисів». Вона розкинулася в урочищі Кіреші поблизу (5 км.) М. Хуст. Eдінственное місце в Україні і СНД, де зустрічаються природні зарості нарциса вузьколистого. Подібні зарості, але меншої площі, залишилися в небагатьох місцях - Альпах, Румунії, деяких Балканських країнах. Масове цвітіння рослин в квітні-травні залишає у побачили це прекрасне видовище незабутні враження.

Щороку навесні в квітні, травні на висоті 180-200 м. над рівнем моря земля вкривається зеленим килимом, на якому розсипані білі віночки ніжних квітів, величезна кількість, яка не піддається рахунку. Таку красу можна побачити тільки тут, а аромат нарцисів, доповнює незабутнє видовище. Помилуватися цим чудовим феноменом природи в Закарпатті приїжджає тисячі туристів. Так, як «Долина нарцисів» є заповідником, рвати квіти тут суворо заборонено (на дану дію накладається штраф). Однак на стоянці, де паркують туристичні автобуси, підприємливі місцеві жителі продають букети нарцисів.

Срібна земля

Земля наша неповторна: всього 12,8 тисяч километрів території, а належить їй чотири п'ятих всій території долин, гір, завжди неповторні пейзажі - то стрімкі потоки Тіси, що несе води до Дунаю, то з норовистими річками Латоріці, Боржави, Вже, Теребля і Тересва, то з екзотичн ми озерами, з них найпривабливіше високогірне Синевірське озеро, назване в народі "Морським оком".

Карпати... Якщо розглянути висоту цих гір, то між європейськими вони займають друге місце, але чудовою красою рідкісного змісту не поступаються жодним в Європі.

Закарпаття - все це разом сприяє розвитку оздоровчо-лікувального туризму, гірськолижного відпочинку і спорту, пішохідних видів туризму різної категорії складності і напрямів: екологічного, сільського.

Синевірське озеро

ЗакарпаттяСиневір - найбільше і одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Його ще називають "Морським Оком", "Перлиною Карпат". І дійсно, якщо дивитися з висоти пташиного польоту, то погляду відкривається живописна картина - яскраво синя водна гладінь в зеленій гущавині лісів, з маленьким острівцем посередині. Озеро оточене віковими буками і ялицями. Стовбури завтовшки в декілька обхватів. Вода в озері настільки чиста, що можна бачити дно. Повітря тут як ніде свіже і легке, наповнене ароматом хвої. Здається, що його зовсім немає, дихається вільно і легко. Озеро - найбільше в Карпатах за площею. Знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем морить. Середня глибина озера - 10-12 метрів, максимальна - 24 метри. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.

У народі ж існує легенда, яка свідчить, що у давнину у одного графа була дочка Синь. Одного разу вона зустріла пастуха Віра. Вони почали таємно зустрічатися і полюбили один одного. Проте граф не дозволив дочці зустрічатися з Вірою. Він наказав своїм слугам убити пастуха. Вони скинули його з високої скелі на камені. Синь, дізнавшись про це, довго плакала. З її сліз і утворилося озеро. З тих пір озеро називається Синевір. Зараз на березі озера встановлені, вирізані з дерева, фігури Сини і Віра. Сюди приїжджають святкувати весілля з багатьох куточків Карпат. Говорять, що якщо люди познайомилися і полюбили один одного на озері, то їх чекає міцна любов.

Водоспад Шипіт:

ЗакарпаттяВодоспад Шипіт - найкрасивіший у Закарпатті. Вода падає каскадами з декількох кам'янистих уступів, на які можна, при бажанні, піднятися і викупатися в холодних чистих струменях.
Водоспад утворений річечкою Пилипець (за іншими даними її назва - Плошанка), витоки якої лежать у високих горах Боржавського хребта. Водоспад Шипіт не є самим великим водоспадом Закарпаття, він займає друге місце і поступається пальмою першості водоспаду Труфанець, який знаходиться у Рахівському районі. Однак зачарування водоспаду Шипіт незмінно привертає увагу організованих і самодіяльних туристів.

Якщо піднятися трохи вище водоспаду по гірській стежці, можна вийти до культового, для багатьох неформальних об'єднань України та країн СНД, місцем - великий зеленій галявині в оточенні гір та лісу. Її з 1992 року облюбували хіпі та інші неформали, які щорічно на початку липня збираються на свій фестиваль-тусовку. Тут мирно уживаються хіпі, панки, скінхеди, металісти і всі, хто втомився від розпеченого міського асфальту і життя за суворими правилами. Намети, багаття, спілкування, музика ...

Водоспад Шипіт є однією з найбільш відомих пам'яток цього регіону, сюди організовуються екскурсії з багатьох готелів і санаторіїв області. Це не дивно, адже велич і міць з шумом падає з висоти води, красивий ліс, зарості чорниці, смарагдові галявини і вічні, як світ, гори, не залишають байдужим нікого.

Чани, с.Лумшори

ЗакарпаттяУ селі Лумшори Перечинського району Закарпатської області відпочивальникам пропонують скупатися у чані з мінеральною водою. Туристи залазять у 1000-літрову ємність, під нею розпалюють вогнище. Нагрівають воду до 40 - 45 ° С. Ванни поліпшують діяльність опорно-рухового апарату і нервової системи.

Першу водолікарню тут побудували в 1600 р. Холодну мінералку люди наливали у дерев'яні корита, а туди кидали розжарене на вогні каміння. Після цього самі стрибали у воду. Коли у сусідніх Тур'їх-Реметах побудували завод, на ньому відлили два 250-літрові чавунні чани. В них нагрівали мінералку й виливали до корит.

Після Першої світової війни обидва чани загубилися. У 1970-му місцевий житель Володимир Ап'ярі відкопав один із них у лісі біля потічка, інший нині у Віденському музеї.

На березі гірської річки Турички розташовується диво Лумшор - стародавні чани. Їх поява датується 1600 р. з відкриттям сірководневого мінерального джерела.

ЗакарпаттяЛікувальні властивості лумшорських вод здавна запримітили місцеві жителі, тому багато хто з хоронителів старовини пам'ятають випадки, коли відвідувачі сірководневих ванн неодноразово повертали собі радість самостійно рухатися й зміцнювали нервову систему. Однак феномен Лумшор криється не тільки в цьому. Туристична привабливість найвіддаленішого гірського куточка Перечинщини полягає в тому, що процедура оздоровлення відбувається під відкритим небом незалежно від пори року.

Наповнені сірководнем чани розташовані в тристінною накритті, що має вхід з двору і відкритий вихід до Турички. Шлях від роздягальні до чана - близько чотирьох метрів, але в цей момент головне - не примерзнути до дерев'яної підлоги і швидко бултихнуться у воду: на вулиці температура повітря -80 ° С, а в чані - 36,60 ° С. У чані одночасно може вміститися близько семи чоловік, залежно від габаритів.

Чани розташовані на березі річки Турички. Підприємці облаштували у водоймі штучні пороги, які стримують воду. Коли туристи добре пропарити, радять стрибати у холодну річкову воду. Через годину контрастну процедуру корисно повторити 3-4 рази. Особливо взимку, коли температура повітря опускається до -10 ° С. Тоді відступають хвороби: радикуліт, ревматизм, остеохондроз.

Полонина Боржава

ЗакарпаттяПолонина Боржава - гірський масив на Полонинському хребті Українських Карпат, між річками Латорицею та Рікою у межах Закарпатської області (України). Довжина понад 50 км, ширина 34 км, висота до 1677 м (гора Стій). Південний схил полонини пологий, він подовжений і розчленований, північний - круто обривається до долини річки Ріпінкі. До Боржавської полонині примикає полонина Кук яку часто вважають окремим гірським масивом. До цієї полонині відноситься також хребет Пальоний Грун. Далекий гребінь полонини знаходиться на відстані 44 км, тому Боржава представляє собою найдовшу полонину Закарпаття.

Пригребеневій поверхні вирівняні, з окремими конусоподібними вершинами:

  • Стій (1677 м),
  • Темнатик (1343 м),
  • Великий Верх (1598 м),
  • Магура-Жида (1505 м),
  • Граб (1374 м),
  • Гемба (1498 м) та інші.

Складається з флішу (у верствах переважають пісковики). Схили розчленовані притоками річок Боржави, Латориці і Ріки. На висоті 1200-1450 м пояс букових лісів, вище - полонини. На схилах г. Стій - заказник державного значення Росішний. Полонина Боржава в минулому була районом відгінного вівчарства, в сучасності - район туризму.

Карпати, закарпаття - туристична мекка
Карпати, закарпаття - туристична мекка

Туристична мекка сучасної України, Закарпатська область, немов одна з головних кровоносних артерій, пропускає через себе величезну кількість туристів з далеких країн і сусідніх міст і областей, збагачуючи чистим киснем голови тих, хто досить втомився, працюючи, або вирішив перервати одноманітність своїх буднів, прийнявши правильне рішення щодо поїздки в Карпати.

ДЕТАЛЬНІШЕ
Пізнання світу починається з освоєння рідних країв
Пізнання світу починається з освоєння рідних країв

Вдалий відпочинок - це коротко сформульований вираз того, наскільки яскраво і успішно Ви провели свою відпустку або здійснили подорож. Але у випадку з західними регіонами України, обійтися кількома простими фразами в розмові з друзями або знайомими зовсім не вийде, адже багаж накопичених спогадів дозволить розповісти про безліч цікавих і бажаних моментах, про які звичайними днями тільки й доводиться мріяти більшості українців і навіть туристам із західних країн.

ДЕТАЛЬНІШЕ
Карпати та Закарпаття
Карпати та Закарпаття

Незважаючи на відносну суміжність Карпат та Закарпаття, існує достатньо причин розглядати ці місцевості в окремих статтях, хоча все-таки вони знаходяться в одних географічних межах нашої країни. Безумовно, багато в чому їх успадковує один і той же знаменник, що підкреслює всю красу даних місць і виходити, мабуть, потрібно з нього.

ДЕТАЛЬНІШЕ
Відпочинок в Карпатах
Відпочинок в Карпатах

Перш ніж підкорювати світ в обличчі закордонних курортів, країн, а може навіть і континентів, неодмінно варто відвідати українські Карпати. Ці місця кардинально відрізняються від звичних для нас міст і сіл, а рельєфи і структура місцевості дозволять кардинально перевернути уяву тим, хто тут ще не бував.

ДЕТАЛЬНІШЕ
Відпочинок в Закарпатті
Відпочинок в Закарпатті

Існує багато місць, що славляться справді унікальними показниками по концентрації природних оздоровчих ресурсів і туристичних об'єктів у межах одного регіону. Незважаючи на те, що в усьому світі описаних місць налічується не так вже й багато, саме в Україні розташовується чудесне, можна навіть сказати, величне Закарпаття, відоме багатьом людям завдяки лікувальним і оздоровчим комплексам, сприятливим кліматом і чудовою природою.

ДЕТАЛЬНІШЕ
Вода Поляна квасова
Вода Поляна квасова

У наш час вибір мінеральних вод настільки великий, що часом недосвідчений покупець надовго зупиняється перед черговою полицею в магазині і по кілька разів задає собі питання, чим же між собою відрізняються і на скільки виправдана ціна кожної з позицій. Безліч людей вже здійснили свій персональний вибір, який, зовсім не дивно, зумів сформувати відмінний рейтинговий показник для мінеральної води «Поляна Квасова», що видобувається в Закарпатській області.

ДЕТАЛЬНІШЕ